Hakkımızda

Biz Kimiz?

Bilgisayar mühendisi Ercan Büyükcafer ve ayakkabı toptancısı olan Serdar Yalçın, ayakkabı tutkunları için yepyeni bir hizmet kurma amacıyla yola çıkan iki genç girişimcidir.  2015 Mayıs tarihi ile birlikte temelleri atılan www.ayakkabi.al, hızlı bir gelişim planı ile ayakkabı severlere hizmet sunmaya başlamış ve sektörün en önemli unsurları olan üretici, satıcı ve alıcıyı bir araya getirmiştir.


Fikir Nasıl Oluştu?

İnternetin insan yaşamındaki yeri, alışveriş alışkanlıklarını da etkilemiş durumda. Artık alışveriş merkezleri ya da mağazalardan ziyade internet siteleri üzerinden yapılan alışverişlerin artış göstermesi, sitenin kurulumunda da temel etken olmuştur. Sitenin kurucularından olan ve aynı zamanda bir Bilgisayar Mühendisi olan Ercan Büyükcafer'ın bu durumu, eski arkadaşı ayakkabı toptancısı olan Serdar Yalçın ile değerlendirmesi ve klasik satış tekniklerinin yetersizliğinin görülmesi sonucu www.ayakkabi.al fikri oluşmuş ve sağlam bir planlama süreci ile gerçeğe dönüşmüştür. Ayakkabı sektörü ve e-ticareti birleştirme fikri temeliyle sitenin kurulumu gerçekleşmiş ve bugün hızlı bir şekilde büyüme göstermektedir.


Sistem Nasıl Çalışıyor?

www.ayakkabi.al, hem ayakkabı üreticileri, hem ayakkabı satıcıları hem de ayakkabı tutkunlarına hizmet veren özel bir sistemdir. Siz de bir imalatçı ya da satıcıysanız, sisteme başvurarak, size özel olarak sunulan panel ile ürünlerinizi sitede yayınlayabilir ve anında satışa başlayabilirsiniz. Üstelik her yayınladığınız ürün için ayrı ayrı ödeme yapmanıza da gerek yok. Sadece üye oluyorsunuz ve istediğiniz kadar ürünü sisteme girebiliyorsunuz. Satışın gerçekleşmesi durumunda da, öncelikle satıcı ürünü gönderiyor ve ürünün ulaşmasının ardından 3 gün alıcıdan onay bekleniyor. Alıcının onayı ya da 3 günlük süre aşımı sonunda satıcının işlemi onaylanıyor ve ücret hesabına tanımlanıyor. Alıcılar için başka bir yerde bir arada görmenin mümkün olmadığı kadar çok çeşidi bir araya getirmesi sebebi ile cazip olan sistem, satıcılar için de masrafı az bir dükkân niteliği taşıyor olması sebebi ile son derece caziptir.   


Vizyonumuz

Henüz yeni bir oluşum olan www.ayakkabi.al, hızlı ve sağlam adımlar ile gelişimini sürdürmektedir. Satıcı ile alıcıyı güven çerçevesinde bir araya getirip, memnuniyet sunma amacına sahip olan sistem, çeşitli PR çalışmaları ile varlığını kuvvetlendirme amacına sahiptir. Bu bağlamda sunulan hizmetin de kalitesi artacak, alıcı ve satıcı etkileşimi de günden güne yaygınlaşacaktır. Müşterinin aradığı ayakkabıya kolayca ve en uygun fiyatlar ile ulaşması, satıcının ise ürünlerini daha fazla alıcıya daha az masrafla ulaştırması amacına hizmet eden sistem, önümüzdeki süreç içerisinde reklam çalışmalarına vereceği ağırlık ile birlikte kapsamını genişletecek ve müşteri memnuniyetini daha geniş kitlelere yayacaktır. Dolayısıyla satıcılar için de potansiyelin artırılması söz konusu olacaktır. Bu bağlamda sistemin vizyonu şu maddeler etrafında şekillenmektedir;

-Gün geçtikçe sektörde tutunamayıp sayıları azalan küçük esnafı, yeniden kalkındırıp yurt içi pazarda yer edinmelerini sağlamak. Dolayısıyla ayakkabı sektörüne de daha fazla hizmet etmek.

-Ülkemizin en önemli varlıklarından olan ancak ücra coğrafyalarda kalmış zanaatkârları, ön plana çıkarıp, ürünlerini daha fazla insana ulaştırmalarını ve hak ettikleri değeri görmelerini sağlamak.

-Çeşitliliğin maksimum seviyeye taşınması ile ayakkabı denilince ilk akla gelen adres olmak.

-Esnafın, yüksek kira bedelleri ile boğuşarak kar elde etmeye çalıştığı sistemden kurtulması sağlanarak, daha ucuza daha fazla ayakkabı sunulmasını sağlamak. 


Sektörün Geleceği

E-ticaret sektörü, gün geçtikçe çemberini daha da hızlı bir şekilde genişletiyor. Bu durum ayakkabı sektörü için de aynı gerçeği gözler önüne seriyor. İnternetin insan yaşamının vazgeçilmez bir parçası olması, internet üzerinden yapılan alışverişleri de yaygınlaştırmakta. Ayakkabı üretici ve satıcıları da bu durumdan büyük oranda etkilenmekte ve zaman içerisinde e-ticaret kavramına ayak uyduramayan satıcılar da piyasadan çekilmek zorunda kalmaktadırlar. Bu durumda ayakkabı sektörünün geleceğinin de e-ticaret ile büyük bir bağlantıya sahip olduğunu görmekteyiz. Ayakkabı sektörünün önemli taşları olan üretici ve satıların, zaman kaybetmeden e-ticaret ile tanışması, sektörün geleceğini de olumlu yönde etkileyecektir.


Siz de Partnerimiz Olabilirsiniz!

Üretici, satıcı ve alıcıları bir araya getirmeyi amaçlayan bu sistemde siz de yer alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden tüm ayakkabı imalatçıları ve esnafını aramızda görmekten mutluluk duyarız. El ele vererek hem işimizi büyütüp hem ülke ekonomimize can vereceğimiz bir birliktelik için iletişim sayfamızdaki bilgileri kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Bu işbirliği ile ürünlerinizi www.ayakkabi.al sayfalarında yayınlayarak, daha fazla müşteriye kolayca ulaşabilirsiniz ve siz de sektörün önemli isimlerinden biri haline gelebilirsiniz.