Bot

Bot

Bayan Bot

Kış mevsiminin kendini iyiden iyiye belli etmesiyle birlikte bayan botlara olan rağbette artmaktadır. Bunun bilincinde olan birçok üretici firma değişik renk ve şekilde botlar üretmeye başlamışlardır. Botlar insanların ihtiyaçları sonucunda ortaya çıkmıştır ve kış mevsiminin olmazsa olmaz eşyalarından biridir. Ayakkabı tercihi insan sağlığı için çok önemlidir. Kış mevsiminin soğuk ve karlı olmasından mütevellit yapılan botların kaymayı önlemesi ve ayağı üşütmemesi gerekir. Ayrıca ayakkabı tabanının çok sert olmaması ve ayağın doğal yapısına uygun olması,  yani ayak kavislerine destek verecek biçimde olması gerekir. Botların rahat olması ve ayak parmakların ayakkabının içinde rahat etmesi çok önemlidir. Ayakkabı sektörü çok çeşitlendi ve müşterilerine daha iyi hizmet vermek isteyen ayakkabı üreticileri çok farklı dizaynda ayakkabılar üretme yoluna gitti. Her kadının en büyük sıkıntısı kombin yapmaktır ve kombin yaparken kullanılan en önemli parça ayakkabıdır. Botların revaçta olduğu aylarda kadınlar kıyafetlerini nasıl bir botla kombin edeceğini şaşırır. Botları pantolon ve etekle kullanıp şık ve gösterişli olmak her kadının hayalidir. Püsküllü, süet, çivili, kısa bot, topuklu ve düztaban botların kullanım yerleri farklıdır. Bu ayakkabılar genelde günlük giyim olsada, seçilen kıyafetin türüne göre özel bir akşam yemeği veya davette de tercih edilir. Kar yağışının olduğu dönemlerde genellikle düztaban ve kısa botların tercih edilmesi olası kazaları engellediği gibi şık bir görünüm katar.

Bayan Kışlık Botlar

Gardrobunda az sayıda botu olan bayanlar; renk seçimini her kıyafete uygun olarak yapmalıdır ki bu renkler genelde siyah, gri ve kahverengidir. Kullanılan botlar, giyilen pantolonların şekline uygun olmalıdır, bileği saran; pantolonun katlanmasını sağlayan ve pantolonun duruşunu deforme eden botlardan uzak durulmalıdır. Mevsime göre değişen ayakkabılar kendi içlerinde de kategoriye ayrılır, spor ayakkabılar, klasik ayakkabılar, özel günler için ayakkabılar, iş ayakkabıları gibi. Kadınlar önemli markaların çıkarmış oldukları ayakkabıları almayı daha çok önemserler, hatta ve hatta bazı kadınlar için bağımlılıktır o markanın ayakkabıları. Ama ayak bütün bedenin dengesini sağladığı için ve üstüne üstlük kışlık bot kış mevsiminde daha çok tercih edileceği için markadan daha çok ayağa uygunluğu yönünden incelenmelidir. Kısa botlar günümüzde çok tercih edilmekle birlikte kadınların daha stil gözükmesine olanak sağlamaktadır. Halk arasında bootie botlar diye de tabir edilen bu botları tercih eden bayanlar,bayan ayakkabının nasıl göründüğünü, nasıl durduğunu iyi kestirmesi gerekir. Kısa botları giyecek olan kadınlar; bacak boyunu kısa göstereceği için bütün olasılıkları göz önünde bulundurarak giymelidir. Tereddüt yaşatan ve “acaba” dedirten hiçbir ürün, güzel olsa dahi alınmamalıdır.

Bayan Bot Modelleri 2016

Bir başka bot çeşidi de “ugg” dır. Son yıllarda sonbahar- kış aylarında revaçta olan bu ürün modanın gözdesidir. Genelde genç bayanların daha çok tercih ettiği ve “kahverengi” renge sahip bu botlar muazzam bir görünüm katar. Şimdilerde birbirinden güzel bot ve çizmeler vitrinlerde alıcılarını bekliyor. Yazımın son demlerinde ise kadınların moda uğruna kendilerini heba etmesini istemiyorum, bot alınmadan önce gerek internet siteleri, gerekse ayakabı mağazaları çok iyi taranmalı ve araştırılmalıdır. Çünkü bot ayağa uygun değilse, ayakta yara oluşmasının yanı sıra şekil bozukluğuna yol açabilir. Unutulmamalıdır ki; kaliteli ve şık botlar bayanları daha güzel ve daha elit gösterir. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.