Günlük

Günlük

Günlük Bayan Ayakkabılar 2016

Daha şık ve güzel görünmek her kadının gayesidir. Stil sahibi bayanların kombinlerini tamamlayan en önemli unsur ise ayakkabılardır. Geçmişten bugüne kadınların en önemli eşyalarından biri olmuştur. Bu hususun ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan birçok ayakkabı firması; tasarımları her zaman değişen ve her zevke uygun ayakkabı üretmektedir.

Günlük hayatta her kıyafetin altına uyumlu ayakkabı tercihi gerçekten zor ve zahmetli bir iştir. Her ayakkabının kendi içerisinde sahip olduğu birçok özellik vardır. Örneğin spora giderken giyilen bir spor ayakkabı, özel bir davette giyilmez, giyilmesi uygun olmaz. Günlük ayakkabılar; insanların rutin giydiği ayakkabılar olduğu için rahat ve sağlıklı olmalıdır.

Ayakkabı seçicilik çok önemlidir, genellikle her gün giyileceği için ayakkabı seçerken çok hassas davranmak gerekir. Fiyat analizi yapıp, kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Her kadının ayakkabı seçimi farklıdır, örneğin; minyon bayanlar günlük hayatta daha uzun görünmek için topuklu ayakkabı kullanmayı tercih ederler, uzun boylu bayanlar içinse ayakkabı tercihi babet ya da düztabandır. Topuklu ayakkabıyı seçecek bayanlar çok iyi düşünmelidir, gün içerisinde sürekli ayakta kalacak bir işleri varsa ya da üstüste birkaç saat hareket halinde olacaklar ise alacakları ayakkabının topuğu maksimum beş santim olmalıdır. Her ayakkabı tüm kıyafetlerin altına uygun değildir.
Ayakkabı tavsiyesinde bulunmam gerekirse; kumaş bir pantolon ve şifon bir gömleğin altına giyilmesi doğru olan ayakkabı türleri şık bir rugan, stiletto ya da babettir. Stiletto aşağı yukarı her bayanın aşkıdır, giymekten zevk duyduğu ve her daim gardrobunda bulundurduğu bir ayakkabı türüdür. Hemen hemen tüm kıyafetlerle uyumlu olup, bayanların muazzam görünmesine de vesile olur. Spor ayakkabı ise rahatlığın sembolüdür.  Spor ayakkabının içinde ayaklar rahattır, bayanlar daha rahat hareket ederler, daha seri davranırlar. Hangi ayakkabı seçilirse seçilsin, günlük ayakkabıda kalite çok önemlidir, ayakları tahriş eden, rahatsız eden ayakkabılardan uzak durulmalıdır. Çünkü günün büyük bir bölümü o ayakkabı üzerinde geçirilir ve bu yüzden şıklığına verilen önem kadar rahatlığına da verilmelidir.

En Uygun Ayakkabı Fiyatları

Günlük ayakkabının kalıbı çok önemlidir, ayakkabının şekli, genişliği, topuğunun büyüklüğü vs bu özellikler çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü sağlıklı bir vücut için ayak sağlığı çok önemlidir; moda önemlidir ama kişi hayatını modaya endeksleyip ayağına uygun olmayan ayakkabılar tercih etmemelidir. Topuklu ayakkabıdan vazgeçemeyen insanlar ise, ayak bileğini burkmalarını önlemek için çok sivri ve çok uzun topuklardan kaçınmaları gerekmektedir. Mümkün olduğu kadar, geniş ve kısa topuklu modeller tercih etmeleri daha iyi olur. Kadınlar risk almayı sever ama ayakkabı konusunda mümkün olduğunca risk almamaya özen göstermelidirler. İnternet sitelerinde ayakkabı tercih edecek olan bayanlar; popüler ve iyi yorum almış siteleri tercih etmelidir. Kadınlar modanın kurbanı olmamaya dikkat etmeli ve parmağında oynatmasına izin vermemelidir. Kaliteli ayakkabı kavramı pahalı ayakkabı anlamına gelmemektedir. Çok pahalı ayakkabı alınacağına; modeli güzel olan birkaç değişik ayakkabı almak daha avantajlıdır, hem de çok büyük paralar ödenmesinin önüne geçilmiş olur.  Pahalı ayakkabıya verilen parayı daha düşük fiyattaki ayakkabıya verip birkaç çift almak uygundur, hem az çok ayakkabıdan anlayan insanlar, hangi ayakkabının sağlıklı hangisinin sağlıksız olduğunu hemen kavrar.

 

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.