İade Şartları

İade şartları nelerdir?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içerisinde  bize başvurarak aşağıda belirttiğimiz kurallar dahilinde iade edebilirsiniz. Belirttiğimiz şartlar dahilinde gönderim yapmanız halinde, herhangi bir kargo ücreti ödemeyeceksiniz.

Satın almış olduğunuz ürün; kampanyalı, hediyeli veya promosyonlu bir ürün ise, iade edeceğiniz ürünle bu ürünü de göndermeniz gerekmektedir.


Satınaldığım ürünü iade etmek istiyorum, neleri iade edebilirim?

-          Orijinal kutusu/ambalajı bozulmamış, tekrar satılabilir özelliğini kaybetmemiş ve muhakkak faturası ile birlikte yapılmalıdır.

-          Kampanyalı, hediyeli ürünler de orijinal kutusu ile birlikte iade edilmelidir.

-          İade edilen ürünler için, yapılacak olan geri ödeme ürün bedeli kadar olup, siparişinizi oluştururken ödediğiniz kargo tutarı tarafınıza geri ödenmemektedir.

Satınaldığım ürünü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Öncelikle iade etmek istediğiniz ürünü; kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içerisinde faturanız üzerinde bulunan satış ortağımızın iade adresine göndermeniz gerekmektedir.


İade ürünümü hangi kargo firmasıyla göndereceğim?


İade etmek istediğiniz ürünü, Aras Kargo ile tarafımıza göndermeniz yeterlidir.

-          Dilerseniz Aras Kargo’nun web sitesinden http://araskargo.com.tr/web_18712_1/contact_aras_subeler.aspx  size en yakın şube bilgilerine ulaşabilir ve iade ürününüzü teslim edebilirsiniz,

-          Aras Kargo 4442552 çağrı merkezini arayarak, adresine kurye talep edebilirsiniz.


Cayma Hakkı 
TÜKETİCİ'nin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya malın gösterdiği adresteki 3. kişi/kuruluşa teslim edildiği tarihten itibaren ondört (14) gün içerisinde malı reddederek/iade ederek sözleşmeden cayma hakkı vardır. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI'ya bu hakkın kullanıldığının faks veya elektronik posta veya taahhütlü mektup ile bildirimde bulunulması ve ürünün bu madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ürünün kendisinin, ambalajının ve kutusunun zarar görmemiş ve ürüne ait etiket ve ürünün üzerinde bulunan koruma bantlarının çıkarılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14 (ondört) gün içinde ürün bedelinin ALICI'nın banka hesabına veya kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde derhal girişimde bulunur.